Topladığı imza sayısıyla gündem olan Ahmet Özal Haberler.com’a konuştu: 200 liraya imza verenler var, bu iş çadır tiyatrosuna döndü

“Oyumuz yüzde 25” diyerek iddialı bir çıkış yapan Türkiye İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Ahmet Özal, şu ana kadar 1361 imza toplayarak 100 binin çok gerisinde kaldı. Konu hakkında Haberler.com’a konuşan Özal, bazı büyük partilerin bazı adaylara imza verdirmek için otobüs kaldırdığını belirterek, “Seçim kurullarının önünde bazı adamlar oluşmuş. 200 lira ver imza vereyim. Çadır tiyatrosuna döndü bu iş.” dedi. Özal, toplayacağı imza sayısının 3-4 bin civarında olacağını tahmin ettiğini söyledi.

Seçmenler tarafından Cumhurbaşkanı adayı gösterilecek isimlerin imza toplama süreci devam ederken, son düzlüğe girildi. Şu ana kadar 11 isimden sadece Muharrem İnce ve Sinan Oğan 100 bin imzayı geçerek Cumhurbaşkanı adayı olabildi.

ÖZAL, 100 BİNİN GERİSİNDE KALDI

Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Ahmet Özal, 100 bin imza sayısının çok gerisinde kaldı. İmza süreci başlamadan önce katıldığı televizyon programında “Oyumuz yüzde 25 civarında” diyerek iddialı bir çıkış yapan Özal, şu ana kadar sadece 1361 imza toplayabildi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top